İşleminiz yapılıyor. Lütfen bekleyiniz...

İki Pasaport Alabilirsiniz!

Çok Sık Seyahat Ediyorsanız, İki Pasaport Alabilirsiniz!

Merhabalar;
 

Emniyet Genel Müdürlüğü yeni bir uygulama başlatıyor. Çok sık seyahat edenlere aynı anda iki pasaport verilebilecek. Ancak çifte pasaport alabilmeniz için gideceğiniz ülkenin vize işlemlerinin sürdüğünü belgelemeniz gerekiyor. 

Uygulama, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde açıklandı. Yeni uygulama ile mesleği gereği sıkça seyahat etmek zorunda kalanlar için büyük kolaylık sağlanacak.

Çok sık seyahat edenler, gidecekleri bir ülkenin vize işlemleri sürerken iş gereği bir başka seyahatin çıkması halinde zor durumda kalıyordu. Gidecekleri diğer ülkenin vize işlemleri artık kolaylaşacak. Emniyet Genel Müdürlüğü gereken durumlarda ikinci pasaportun verilmesi için uygulama başlattı.

Pasaport nedeniyle vizeyi bekletenlerin mağduriyetleri giderilecek. Yapılan açıklamaya göre uygulama ile vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesinin yanı sıra, ekonomik zarara uğramalarının da engellenmesi amaçlanıyor.

Uygulama kapsamında, sıkça seyahat edenlerin gidecekleri ülkenin vize işlemleri devam ederken bir başka ülkeye gitmesi gereken vatandaşlara 2 adet pasaport tahsis edilecek. Ancak vatandaşların çifte pasaport alabilmeleri için bu durumu belgelemeleri gerekiyor. Yazılı talepte bulunarak pasaportlarının işlemde olduğunu belgeleyenlere uygulama kapsamında büyük kolaylık sağlanacak.


Çağrı Merkezi

0 232 364 32 12

Mesai saatleri Pazartesi - Cumartesi arası 09:00 - 19:30 arasındadır.

İptal & Değişiklik İşlemleri

0 533 304 5758

Akşam 19:30 - Sabah 09:00 arasındadır.